Şartlar ve Koşullar

1. Yasal Bilgi 

1.1. Bu doküman ile Sorun Kalmasın mobil uygulaması (bundan sonra “Uygulama” olarak adlandırılacaktır) kullanımını düzenleyen Şartlar ve Koşullar hakkında size bilgi vermek amaçlanmıştır. 

1.2. Uygulama sahibi kayıtlı adresi ESENTEPE MAH. TALAT PAŞA CAD. NO: 5 İÇ KAPI NO: 1 ŞİŞLİ/ İSTANBUL ve vergi numarası 0010992949 olan 2Bayt Yazılım Teknoloji ve Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’dir (bundan sonra “2Bayt”, “bizim” veya “biz” olarak adlandırılacaktır). 2Bayt Yazılım Teknoloji ve Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından sağlanmaktadır.

1.3. 2Bayt, Türkiye kanunları altında şirketleşmiş ve İstanbul Ticaret Odasına 332585 numarası tescilli bir limited şirkettir.  

1.4. Dilediğiniz zaman bizimle [email protected] adresinden veya aşağıdaki irtibat bilgisini kullanarak temasa geçebilirsiniz:

2. Amaç 

2.1. Bu Şartlar ve Koşullar, bir soru ve çözüm paylaşım platformu olan uygulamada soru veya çözümünü paylaşmak isteyen kullancılara uygulamayı kullanımları sırasında hangi kurallara uymaları gerektiğine dair bilgilendirme yapmak ve onaylarını almaktır. Ayrıca bütün kullanıcılarımızın Kişisel verileri ile ilgili bilgiler “Gizlilik İlkeleri”nde yer almaktadır.

3. Şartlar ve Koşullar’a erişim ve kabul 

3.1. Uygulamaya giriş yaparak, kullanarak, indirerek veya erişerek, otomatik olarak bir Kullanıcı (bundan sonra “Kullanıcı” veya “siz” olarak adlandırılacaktır) sayılacaksınız ve bu da sizin Uygulamaya eriştiğiniz veya kullandığınız anda 2Bayt tarafından yayınlanan sürümdeki Şartlar ve Koşullar’da belirtilen hükümlerin her birinin eksiksiz bir şekilde kabul edilmesini gerektirmektedir.  

Bu nedenle lütfen Uygulamayı her kullanma girişiminizde ve her zaman uygulanabilir olan tüm yasal metni dikkatlice okuyun. 

3.2. Eğer mevcut Şartlar ve Koşulları kabul etmek istemiyorsanız lütfen Hizmetleri kullanmayın ve Uygulamayı cihazınızdan silin. 

3.3. Uygulamada sunulan belirli hizmetler Özel Şartlar ve Koşullara tabi olabilir, duruma bağlı olarak bu dokümanı tamamlayabilir ve/veya düzenleyebilir. Dolayısıyla bu türdeki Hizmetleri kullanmadan önce Özel Şartlar ve Koşulları dikkatlice okumalısınız.

3.4. 2Bayt, bu Şartlar ve Koşulları herhangi bir zamanda bildirim yaparak düzenleme hakkını saklı tutar, dolayısıyla bu Şartları düzenli olarak gözden geçirmeye ve her zaman mevcut sürümdeki zorunluluklara uymak ile yükümlüsünüz. 

4. Bir hesap oluşturma

4.1. Uygulamanın belirli özelliklerini kullanmak veya erişmek için e-posta adresinizi  kullanarak kayıt olmanız gerekmektedir. 

4.2. Uygulamadaki kayıt ve/veya giriş formunda karşılaşabileceğiniz şahsınız hakkındaki Üye hesap bilgisini kesin, güncel ve eksiksiz olarak sağlamayı kabul ediyorsunuz.

4.3. Ayrıca, Uygulama’ya e-posta adresinizi vermeden Facebook sosyal ağı bilgilerinizi kullanarak da üye olabilirsiniz. Ancak Facebook Inc., 2Bayt’dan bağımsız bir firmadır ve Facebook tarafından oluşturulmuş ve yönetilen kendi gizlilik politikası mevcuttur, bu nedenle Facebook tarafından paylaşılmış ya da paylaşılacak her hangi bir belge veya bilgiden ötürü 2Bayt hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

5. Hesabın güvenliği

Bir hesap açarak, kullanıcı adı ve parolanız altında gerçekleşen herhangi bir faaliyetten doğabilecek yükümlülüğü kabul ediyor ve üstleniyorsunuz. Kayıt işlemi sırasında oluşturmuş olduğunuz parolanın gizliliğini korumaktan siz sorumlusunuz. Bunu başkalarıyla paylaşamaz veya hesabınızın güvenliğini yok edecek veya zayıflatacak davranışlarda bulunamazsınız. Eğer parolanızın güvenliğinin ihlal edildiği hakkında bir bilginiz varsa, hesabınızı kurtarmak için derhal bizi bilgilendirmelisiniz.

6. Uygulamanın kurulumu ve çalıştırılması

6.1. 2Bayt, Uygulamanın kurulumu ve çalıştırılması için size bir izin verir.

6.2. Uygulamanın kurulumu ve çalıştırılması ücretsizdir. Ancak, bazı hizmetlerin kullanılması için ek ücret ödenmesi gerekebilir. Bu ücrete tabi olan hizmetlerin hangileri olduğu Uygulama’da açıkça belirtilmektedir. 

6.3. Uygulamanın kurulumu ve çalıştırılması için izinleri kabul etmelisiniz. Zaman zaman 2Bayt bazı eylemleri yerine getirmek veya bazı özelliklerden faydalanmanız için ilave izinleri talep edebilir. Uygulamanın düzgün çalışması için gerekli olan bazı izinlerin verilmemesi, Hizmetlerin askıya alınmasına veya Uygulamanın kullanılamamasına yol açabilir.

7. Hizmet Özellikleri  

7.1. Hizmet aşağıdaki eylemleri de içeren farklı eylemlere izin verir:

7.1.1. Diğer 2Bayt kullanıcılarına bilgi, resimler, fotoğraflar ve diğer kişisel bilgilerin paylaşımı. 

7.1.2. Bir üye diğer bir üyenin Uygulama’ya yüklediği soruyu çözmek amacı ile diğer üye ile iletişime geçebilecektir.

7.1.3 Ayrıca, aşağıda detaylı olarak listelenen hizmetler ve özellikler de yine Uygulama ile kullanılabilecektir: 

- Soru fotoğrafı çekerek soru sorabilir

- Çözümün fotoğrafını çekerek cevap verebilir

- Fotoğrafsız, sadece yazı ile cevap verebilir

- Ayarlar sayfasında hangi bildirimleri alabileceğini seçebilir

- Ayarlar sayfasında Anasayfasında görmek istediği dersleri seçebilir.

- Ders ve konu filtrelemesi yaparak sorulara ulaşabilir

- Profil fotoğrafı değiştirilebilir

- Profil sayfasında kendisiyle ilgili kısa bilgi verebilir.

- İsim ve soyisim değiştirilebilir

- Uygunsuz soru ve cevapları işaretleyip şikayet edebilir

- Başka bir kullanıcıyı engelleyebilir

- Kullanıcı başka bir kullanıcıyı takip edebilir.

- Kullanıcı takip ettiği kullanıcılar soru sorduğunda bildirim alabilir.

- Kullanıcı bir soruyu takip edebilir. Takip ettiği soruya cevap geldiğinde bildirim alabilir.

- Kullanıcının sorduğu soruya cevap geldiğinde bildirim alabilir.

- En çok soru çözen kullanıcılar haftalık, aylık ve yıllık sıralamalara girer

- Kullanıcının sorduğu soru analiz edilir, daha önce sorulduysa cevabı gösterilir

- Kullanıcı uygulama içi satın alma yaparak kredi satın alabilir.

- Kredilerle ödüllü soru sorabilir

-Ödüllü soruları çözerek sadece Uygulama içeriğinde kullanılabilecek kredi kazanabilir.

-Şifremi unuttum sayfasını kullanarak şifresini değiştirebilir.

8. Fikri mülkiyet hakları

8.1. 2Bayt, uygulama, yazılım, veri tabanı, ticari markalar ve diğer herhangi bir farklı işaretlerin, işlerdeki içeriklerin ve buluşların veya Uygulama ile ilgili içeriklerin ve bununla ilgili teknolojinin veya uygulamanın yayınlanması için gerekli olan ve alınan izinlerin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibidir.

8.2. Tasarım, uygulamalar, metin, resimler ve kaynak kodları dahil olmak üzere Uygulamaya ait olan içerikler, fikri ve sınai mülkiyet hakları tarafından korunmaktadır.

8.3. Bu uygulamanın içerikleri, kullanıcıların veri tabanları, ekran görüntüleri 2Bayt’ın yazılı izni olmadan kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz veya herhangi bir biçimde iletilemez.

8.4. 2Bayt, Kullanıcıların Uygulama’ya sunduğu içeriklerin doğru veya yanıltıcı olması da dahil olmak üzere herhangi bir şekilde fikri veya sınai mülkiyetiyle ilgili hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.

9. Sorumluluktan feragat etme

9.1. 2Bayt, Kullanıcı’ların Uygulama aracılığı ile paylaşılan soruları hiçbir şekilde gözden geçirmemektedir veya doğruluğunu teyid etmemektedir. Sonuç olarak 2Bayt, doğrudan ya da dolaylı olarak taraflar arasındaki herhangi bir anlaşmazlıktan sorumlu olmayacaktır. 

9.2. Uygulama’da yayınlanan tüm görseller Kullanıcı tarafından oluşturulmuştur ve yayınlanmaktadır. Dolayısıyla 2Bayt Kullanıcılar tarafından yayınlanan resimler ve/veya açıklamaların aynılığını ve doğruluğunu garanti etmemektedir.

9.3. Hizmet Kullanıcıları arasında ortaya çıkan herhangi bir hak talebi veya ihtilaf, 2Bayt’a zarar vermeyecekleri taahhüdüyle kendi aralarında çözülmelidir. 

9.4. 2Bayt hizmeti, platformun teknik olarak düzgün çalışması için elinden gelen tüm çabayı gösterir.

9.5. 2Bayt, içerik faaliyetinden ve/veya veri korunmasından veya Hizmet üzerinde dahil edilmiş bir bağlantı tarafından erişilebilecek diğer uygulamalara atıfta bulunan diğer şartlardan, işbu uygulamalar 2Bayt’a ait olmadığı sürece sunulan benzer içerikten, hizmetlerden veya ürünlerden hiçbir şekilde sorumlu değildir. Uygulama’nın içerdiği bağlantılar, üçüncü taraf uygulamalarına veya web sitelerine yönlendirebilir. 2Bayt, bu siteler veya Uygulama’larda görülebilecek, özellikle bilgilendirici sayılacak ve hiçbir şekilde üçüncü taraf ve 2Bayt arasında bir ilişki olduğunu ima etmeyecek olan içerikten, bilgilerden veya hizmetlerden dolayı hiçbir sorumluluk üstlenmeden Kullanıcının gezinmesini rahatlatmak için bunları dahil edebilir.  

9.6. 2Bayt güvenlik önlemlerinin alınması için en yüksek düzeyde çaba gösterir fakat Uygulama erişimi için gerekli olan ve sadece Kullanıcının sorumluluğunda olan parolaların muhafazası ve kullanımı hakkında hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

10. Sorumluluk reddi

10.1. Uygulamaya erişimini sağlamak 2Bayt’ın virüs, solucan veya diğer zararlı teknik unsurları gözetleme zorunluluğu anlamına gelmemektedir. Herhangi bir durumda zararlı mobil yazılımlarını saptamak için yeterli araçları bulundurma zorunluluğu sadece size aittir.

10.2. Uygulamada sunulan hizmetlerin kullanımı esnasında, yazılım ve mobil kullanıcıları veya üçünü taraflardan kaynaklı olarak oluşan zararlardan 2Bayt sorumlu değildir.

10.3. İletişim ağlarında meydana gelen hatalar ve bağlantı kopmalarından kaynaklı olarak Uygulama’nın sunduğu hizmetlerde oluşabilecek bekleme, iptal veya kesintilerin oluşturacağı herhangi bir zarardan 2Bayt sorumlu olmayacaktır. 

11. Yasaklı ögeler

11.1. 2Bayt; yerel, ulusal veya uluslararası seviyede herhangi bir uygulanabilir kanun, yasa, karar veya mevzuat kapsamında yasa dışı olan herhangi bir görselin Uygulamaya yüklenmesini kesinlikle yasaklar. Bunlara ek olarak, 2Bayt yayınlanmasını uygunsuz bulduğu herhangi bir görseli kaldırma hakkına sahiptir. İlkelerimiz yasalara ve düzenlemelere dayanır; ancak bazı durumlarda, bir görselin yayını ile ilgili kararı, kullanıcılarımızdan aldığımız tepkilere göre verebilme hakkımız da saklıdır. Özellikle diğer Kullanacılar ile iletişimde gerçekleşebilecek ahlak dışı, kişilik haklarına saldırı veya hakaret içeren içerikler ve bu içerikleri yayınlayan Kullanıcı veya Kullancılar’a karşı taviz verilmemektedir. 

12. Kullanım kuralları

12.1. Uygulama ile bunların içeriklerini ve hizmetlerini kanunlar, ahlak kuralları ve kamu düzenine uygun ve Şartlar ve Koşullara bağlı kalarak kullanacağınızı kabul ediyorsunuz. Ayrıca hizmetlerin ve/veya içeriklerin düzgün kullanımından yükümlüsünüz ve bunları, yasa dışı faaliyetler gerçekleştirmek veya üçüncü tarafların haklarını ihlal edecek şekilde suç oluşturmak ve/veya fikri ve sınai mülkiyet düzenlemesini ve uygulanabilir diğer tüm kanuni hükümleri ihlal etmek üzere kullanmamakla yükümlüsünüz. 

12.2. Uygulama aracılığı ile diğer Hizmet Kullanıcıları ile kurmuş olduğunuz iletişimden ve yüklemiş olduğunuz, gönderdiğiniz veya ilettiğiniz tüm içerikten sadece siz sorumlusunuz. Ayrıca üçüncü taraflar tarafından yüklenmiş olan içerik haklarını çiğnemeyeceğinizi de taahhüt ediyorsunuz.

12.3. Ek olarak, 2Bayt’ın hiçbir koşulda diğer kullanıcıları yönetmeyeceğini de kabul ediyor ve onaylıyorsunuz.

12.4. 2Bayt, kendi açık yazılı izni olmaksızın otomatikleştirilmiş yazılım ve Gönderi Araçlarının doğrudan veya dolayı olarak kullanımını yasaklamaktadır. İlaveten, başkalarının adına Gönderi Araçları ile içerik göndermek 2Bayt’nun yazılı izni veya lisansı olmadan yasaklanmıştır. Burada kullanıldığı şekliyle “Gönderi Aracı” terimi başkalarının adına İçerik gönderme sağlayan bir üçüncü taraf acente, hizmet veya aracı anlamına gelmektedir.  

12.5. Yasalara, ahlak kurallarına, kamu düzenine ve buradaki Şartlar ve Koşullara aykırı olacak her türlü malzeme ve bilgileri (veri, içerik, mesaj, çizim, ses dosyaları, resim, fotoğraflar, yazılım v.b.) iletmemeyi, yaymamayı, vermemeyi ve üçüncü taraflara sunmamayı kabul ediyorsunuz. Aşağıdakileri kabul ediyorsunuz:

I.- Irkçı, yabancı düşmanı, pornografik veya insan haklarına karşı küçük düşürebilecek olan içerik veya propagandayı girmeyeceğinizi ve yaymayacağınızı.

II.- Erişim sağlayıcılara, onun tedarikçilerine veya üçüncü taraf internet kullanıcılarının bilgisayar sistemlerine zarar verebilecek olan ağ veri programlarını kullanamayacağınızı ve yaymayacağınızı.

III.- Uluslararası anlaşmalar ile tanınan Temel haklar ve insan haklarını ihlal edecek olan herhangi bir bilgi, unsur veya içeriği yaymayacağınızı, iletmeyeceğinizi ve üçüncü taraflara sunmayacağınızı.

IV.- Yasa dışı veya adil olmayan reklam durumu oluşturan herhangi bir bilgi, unsur veya içeriği yaymayacağınızı, iletmeyeceğinizi ve üçüncü taraflara sunmayacağınızı.

V.- Bilgi alıcı kişileri yanlış yönlendirecek olan herhangi bir yanlış, doğru olmayan veya şüpheli içeriği yaymayacağınızı ve iletmeyeceğinizi.

VI.- 2Bayt veya üçüncü taraflara fikri ve sınai mülkiyet hakkını, patentleri, ticari markaları veya telif haklarını ihlal edecek herhangi bir bilgi, unsur veya içeriği yaymayacağınızı, iletmeyeceğinizi veya sunmayacağınızı.

VII.- 2Bayt veri tabanını, taramama, dışarı aktarmama, toplamama, depolamama veya bu veri tabanına erişmemeyi ya da 2Bayt reklam ve kullanıcı veri tabanının tümü ya da bir kısmını toplamayacağınızı.

12.6. 2Bayt’ın bu dokümanda belirtilen kuralların herhangi birisini ihlal etmeniz sonucu oluşan muhtemel tüm hak taleplerinden, para cezalarından, yaptırımlardan veya cezalardan dolayı zarar görmesini engelleyeceğinizi, 2Bayt’ın zararlar için tazminat talep etme hakkını saklı tutarak kabul ediyorsunuz. 

12.7. 2Bayt, Uygulamada gösterilen veri ve diğer içeriklerin kontrolü için en yüksek düzeyde çaba göstermektedir. Buna rağmen bir hata veya eksiklik belirlerseniz, bize [email protected] e-mail adresinden bildirmenizi rica ederiz. 2Bayt en kısa sürede size yanıt verecektir.

13. Uyarı ve kaldırma

Eğer telif hakkı ile korunan bir işinizin 2Bayt’da sizin onayınız olmadan yayınlandığını veya kişisel haklarınızın diğer kullanıcılar veya üçüncü taraflarca ihlal edildiğine inanıyorsanız bir ihlal bildirimi gönderebilirsiniz. Bu talepler sadece telif hakkı veya kişisel hak sahibi tarafından veya hak sahibinin yetkili kıldığı bir acente tarafından gerçekleştirilebilir. İhlal edildiği öne sürülen telif hakkı ihlali bildiriminin en hızlı ve kolay yolu, web formumuzdur:

14. Maddelerin hükümsüzlüğü ve yetersizliği

Mevcut Şartlardaki herhangi bir madde tamamen veya kısmen hükümsüz veya yetersiz olarak açıklanırsa bu sadece hükümsüz veya yetersiz olarak düşünülen kısmı ve hükmü etkiler, böyle bir maddenin tamamen veya kısmen içerilmediği durumda Şartlar ve Koşulların tüm diğer kısımları aynen devam eder.

15. İlgili Yasa ve Yargılama

Bu şartlar ve koşullar Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre düzenlenmiş ve oluşturulmuştur. Şahsınız ve 2Bayt, hizmet sunumunda Şartlar ve Koşullara tabi olarak ortaya çıkacak herhangi bir anlaşmazlıkta Istanbul Merkez Mahkemleri ve İcra Daireleri kesin yetkili olacaktır. 

 

 

Diğer Bölümler
Sorun Kalmasın Mobil
android edin ios edin